برج خنک کننده فایبرگلاس

برجهای خنک کننده تولید شده توسط این شرکت متناسب با هرگونه نیازی طراحی شده و در نقاط مختلف از لحاظ شرایط آب و هوایی و ابعاد از آپارتمانهای مسکونی گرفته تا مجتمع های صنعتی بزرگ قابل استفاده است. هم اکنون این شرکت با 13000 پروژه در حال کار در سطح ایران بزرگ ترین تولید کننده و فروشنده این محصول می باشد. برجهای خنک کننده این شرکت از بهترین مواد اولیه خارجی استفاده می شود. این مواد به وسیله روشهای Dosing یا اندازه کردن تمام اتوماتیک و در مسیرهای ویژه با مقادیر مشخص، با هم مخلوط و کاملا” فرآوری و پخته شده و در نهایت به وسیله ماشینهای تزریق فایبرگلاس و Chopper Gun بر روی قالبهای طراحی شده پاشیده و محصولی کاملا” یکنواخت، همگن، هم ضخامت و بسیار با کیفیت تهیه می گردد.

کارگاههای خط تولید برج خنک کننده شامل واحد ماشین آلات تزریق و ساخت فایبرگلاس، مدل سازی، قالب سازی، کارگاه ریخته گری، تراشکاری، فن سازی، آهنگری و … می باشند.

فنهای استفاده شده در برجهای خنک کننده از سری پیشرفته Super MB از جنس فایبرگلاس ویژه به شکل Airfoil و به صورت Hollow Blade بوده که آخرین فن آوری ساخت فن در جهان می باشند. از خصوصیات فن های ساخت این واحد وزن بسیار کم، مقاومت بالا و قابلیت تغییر زاویه پره ها می باشند. با استفاده از این فن ها حداقل صدا و بالاترین راندمان در برجهای خنک کننده تولید شده این شرکت بدست می آید.

این شرکت به دلیل قابلیتهای مخصوص خود و دارا بودن امکانات طراحی و تست محصولات، انواع مخصوص و ویژه ای از برج‌های خنک کننده را تولید کرده است.

 

مشخصات فنی برتر برج های خنک کننده پرتو آبگردان

1- بدنه فایبرگلاس این برجها با استفاده از بهترین رزین‌ها و الیاف ویژه سوزنی و حصیری (ساخت اروپای غربی) ساخته می‌شوند.

2- بدنه فایبرگلاس برجها در مقابل تابش اشعه ماوراء بنفش خورشید (U.V.) و نیز شرایط جوی متغیر از تابستان تا زمستان کاملا” پایدار و مقاوم بوده و رنگ بدنه آن بدلیل روش ساخت و رنگ آمیزی در مقابل تابش نور خورشید تغییر نمی‌کند. (پیگمنت‌های رنگ در ابتدای ساخت بدنه و هنگامیکه رزین‌ها بصورت مایع هستند به مخلوط فایبر و رزین افزوده شده و مجموعه بصورت خود رنگ تولید می‌گردد)

3- ضخامت فایبرگلاس بدنه و تشتک برجهای خنک‌کننده با توجه به روش تولید آن بصورت مناسب و مقاوم انتخاب می‌گردد.

4- پکینگ‌ها یا المانهای انتقال حرارت و جرم دستگاهها از مرغوبترین PVC با ضخامت 400 میکرون و Coating یا روکش مخصوص از درجه داروئی و تأییدیه F.D.Aساخته می‌شود. اندازه دهانه ورودی آنها بر حسب املاح موجود در آب محل مصرف محاسبه شده و تعیین می‌گردد. (برای مصارف عمومی ابعاد دهانه 12 میلیمتر پیشنهاد می‌گردد)

5- المانهای انتقال حرارت در اشکال و انواع مختلف تولید شده و دارای راندمان انتقال حرارت بسیار بالا می‌باشند.

6- پروانه‌های بکار رفته در این دستگاهها از جنس فایبرگلاس ویژه و مقاوم بوده و با استفاده از آنها پروانه‌های مخصوصی با نام Super Blade ساخته می‌شود که طرح مقطع آنها بصورت Air Foil بوده و از نوع Hollow Blade می‌باشند. (درانحصارتولید پرتوآبگردان) این پروانه ها (S.B.) دارای راندمان عملکرد بسیار بالائی می‌باشند و ضمن سبک بودن، میزان حجم هوای جابجا شده به ازای واحد قدرت مصرفی‌شان بسیار بالا می‌باشد. این خاصیت باعث افزایش حجم هوای جابجا شده، کاهش قدرت و آمپر مصرف شده در الکتروموتور می گردد. با استفاده از این پروانه ها شدت صوت نسبت به مدل استاندارد کاهش پیدا می‌کند و عمر پروانه در مقایسه با مدلهای مشابه بسیار افزایش می‌یابد.

7- الکتروموتور ساخت شرکتهای VEM یا Siemens آلمان (یک سال گارانتی) و با کلاس حفاظت در مقابل نفوذ آب و گرد و غبار IP-55 وکلاس عایق بندی حرارتی F، شرایط کارکرد الکتریکی آنها عبارتست از:

RPM 1450، 3HP/50HZ/380V.

8- تمام پیچ و مهره‌ها و واشرها از جنس گالوانیزه گرم و سایر تکیه‌گاههای فلزی دستگاهها از جنس آهن گالوانیزه گرم با ضخامت 83 میکرون ساخته می‌شود.

9- لوله‌ها و اتصالات مصرف شده از جنس PVC مرغوب و فشار قوی و جداره ضخیم بوده و سیستم پخش آب(آبگردان) و آلات متحرک آلیاژ آلومینیوم می‌باشند.

10- فلوترهای (شناورهای) بکار رفته در برجها از جنس پلاک مرغوب دارای توپی پلاستیکی ساخت انگلستان یا از نوع فلوترهای ویژه دیافراگمی می‌باشند.

11- اعتبار شرکتها با توجه به رفرنس‌های متعدد و متنوع در زمینه ساخت و تولیدات برجهای فایبرگلاس حاصل می‌گردد و شرکت پرتوآبگردان در این خصوص با داشتن بیش از 13000 رفرنس فعال و در حال کار در مراکز معتبر صنعتی، آموزشی، درمانی و مجتمع‌های مسکونی در ایران، بیش از 2600 دستگاه در آمریکا و در کشورهای دیگر حدودا” 50 دستگاه، بی‌تردید معتبرترین می‌باشد.

12- کلیه قطعات برجهای شرکت پرتوآبگردان دارای 5 سال تضمین (الکتروموتور یک سال) و 10 سال خدمات پس از فروش می‌باشد.

13- امکان استفاده از قطعات کنترل‌کننده ویژه الکتریکی و الکترونیکی برای بهبود عملکرد سیستم و هماهنگی بین برج خنک‌کننده و سایر قطعات موجود در خط بهره‌برداری بطور انتخابی (با پرداخت هزینه) در دستگاههای این شرکت نصب می‌باشد. (این قطعات شامل کنترل کننده فرکانسی دور موتور یا اینورتور و سنسور دما و ترموستات یا قطعه رابط میان سنسور و اینورتور و سایر قطعات الکتریکی  مورد نیاز می‌باشد)

14- زمان تحویل برجهای خنک‌کننده این شرکت به دلیل روش ساخت حرفه‌ای و تجهیزات و دستگاههای تولید خاص این رشته و موجود بودن خط تولید منظم و کارخانه‌ای وسیع و مجهز از کلیه سازندگان دیگر که کپی برداری از تولیدات این شرکت نموده‌اند کمتر بوده و در کوتاهترین زمان ممکن تولید و قابل تحویل می باشند. (رنگ انتخابی به درخواست خریدار)

15- راندمان عملکرد برجها به ازای دبی آب برج و سایر شرایط دمایی داده شده  توسط نرم افزار مخصوص و انحصاری شرکت پرتوآبگردان محاسبه شده و کاملا” مناسب انتخاب می‌گردند.

16- حداکثر آب جبرانی (Makeup Water) در هر یک از برجهای فوق برای شرایط داده شده حدود 0.5% الی 1.5% آب در گردش برج می‌باشد.

17- برجهای خاص جهت تامین نیاز تغییرات درجه حرارت پتروشیمی، کارخانجات و ……. در هر سایز و اندازه ای توسط شرکت پرتوآبگردان طراحی و تولید می شود.